Kontakty

777 622 749 (starosta)
obec@vlachovice-nm.cz
IČO: 00842664
úř. hod: st 16:00 - 18:00

Obec Vlachovice
Vlachovice 20
592 31 Nové Město n. Mor.
kompletní kontakty

Nejbližší události
  

Jedná se o tradiční krátkodobé uzavírky o víkendu v sobotu 15.8 a neděli 16.8 dopoledne o po dobu přejetí závodníků - viz dokumenty níže

Od středy 8.7 2020 do pátku 31.7 2020 mohou zájemci podat žádost o zařazení do nového územního plánu obce Vlachovice. V případě zájmu prosím využijte níže vložený vzor žádosti. Stejný dokument bude k vyzvednutí i na obecním úřadě.

Informace k úředním hodinám na městském úřadu - odkaz je k dispozici na webu Nového Města na Moravě => ZDE

Od 7. dubna (Den světového zdraví) bude vlát na obecním úřadě státní vlajka. Obec Vlachovice se tak připojilo k iniciativě Vlajka pro hrdiny. Vyvěšením státní vlajky vzdáme hold hrdinům dnešních dní: lékařům, zdravotní sestrám, lékárníkům, hasičům, vědcům, prodavačkám, řidičům, pošťákům, úředníkům, tisícům dobrovolníků, policistům, vojákům, medikům, švadlenkám, vývojářům, úklidovým četám, sociálním pracovníkům a mnoha dalším. A proč vyjádřit symbolický dík právě prostřednictvím vyvěšení státní vlajky? Češi v souvislosti s šířením koronaviru opět prokázali, že se o sebe dovedou postarat, pokud drží pohromadě, a mohou tak na sebe být právem hrdí. Tisíce dobrovolníků se pustily do šití roušek, firmy a radnice spojily síly při zajišťování desinfekce pro občany, vědci a inovátoři rozběhli masovou výrobu ochranných prvků za použití nanotechnologie, tisíce dalších dobrovolníků obětovaly svůj volný čas, aby udržely nejohroženější skupiny obyvatel v bezpečí. Česká státní vlajka rovněž 30. března oslavila sto let od chvíle, kdy získala svou současnou podobu. Vlajky pro hrdiny budou vlát až do data ukončení nouzového stavu, tedy podle toho, jak o jeho prodloužení rozhodne Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky.

Převzato - Město Benešov