Kontakty

777 622 749 (starosta)
obec@vlachovice-nm.cz
IČO: 00842664
úř. hod: st 16:00 - 18:00

Obec Vlachovice
Vlachovice 20
592 31 Nové Město n. Mor.
kompletní kontakty

Nejbližší události
  

v záplavě příchozích nařízení a dokumentů (mnohdy zdvojených) je poměrně obtížné vybírat dle důležitosti. Proto je níže složka, kde jsou zveřejněny všechny dokumenty veřejné správy.web ministerstva zdravotnictví - https://koronavirus.mzcr.cz/

portál ministerstva vnitra - https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx


 


Dnes, ve středu 25.3, by měla dorazit dezinfekce. Během večera bychom ji nachystali a ve čtvrtek ji bude starosta distribuovat do domácností. Každé číslo popisné má nárok na 0,5l dezinfekce. Pro ulehčení rozvozu prosím všechny, kdo mají zájem, aby kontaktovali starostu (777622749), paní Sýkorovou (724861472) nebo obecní e-mail (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Dále také informuji, že na OÚ máme k dispozici roušky. Pokud má někdo zájem, stačí zavolat.

Na webu obce pribývají nařízení, usnesení, doporučení, rady a informace ohledně koronaviru. Protože není možné je všechny udržet na úvodní straně, byl vytvořen odkaz Koronavirus vpravo nahoře. Zde je seskupeno vše, co se momentální problematiky týká.

Opět apeluji na všechny občany. Dodržujte stanovená pravidla. Neseskupujte se a používejte na veřejnosti roušky. Při nákupu v pojízdné prodejně si vezměte roušku a dodržujte dvoumetrové rozestupy ve frontě. Při čekání byste se vůbec neměli seskupovat.

 

 

OD 23. 3. 2020 platné usnesení OSK ohledně stomatologické pohotovostní služby v Kraji Vysočina:

  • pro akutní pacienty bez registrujícího stomatologa, - pro akutní pacienty v karanténě,
  • pro akutní pacienty s pozitivním anamnestickým dotazníkem, - pro akutní pacienty s projevy respiračního onemocnění,
  • pro akutní pacienty COVID-19 pozitivní.

Ošetření zajišťuje ordinace DekaDent s.r.o., IČO 0758 5471, Sázavská 427, Habry 582 81
MDDr. Tomáš Chládek
MDDr. Ondřej Havlíček
Telefon 777 730 557 - ideálně SMS, telefon se obvykle nestihne vzít

Provozní doba po-pá 8:00-14:00 (v případě přetížení nastoupí druhá směna 14:00-18:00 nebo dle potřeby)

Důležitá informace: NEVSTUPUJTE DO BUDOVY A DO ČEKÁRNY!

Vyhledejte přízemní okno s označením LSPP, zaklepejte a budete informováni o dalším postupu. Akutní ošetření registrovaného pacienta s negativním anamnestickým dotazníkem ošetří registrující lékař. Víkendová stomatologická LPS je v Kraj Vysočina až do odvolání přerušena.

Na základě potvrzeného pozitivního testu u jednoho zdravotnického pracovníka jednoho ze tří interních oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě bylo dnes na pokyn Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě toto oddělení uzavřeno.

V záplavě nařízení, měnících se informací dnes vyšel volně šiřitelný článek dvou lékařských kapacit. Je v něm možné nalézt velmi užitečné informace pro běžné fungování různých skupin lidí.

Roznosem ve středu 18.3 byly zásobovány dezinfikovanými rouškami nejohrozenější skupiny obyvatel. Ve čtvrtek 19.3 pak ti, kteří prozatím roušku nedostali. Jelikož hodně lidí nebylo zastiženo, od této chvíle budou roušky na vyžádání. Jsou určeny pro všechny toho času pobývající v obci. Každý si může zažádat telefonicky na starostu 777 622 749, paní Sýkorovou 724 861 472, případně na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Osobně se budu tázat všech, koho potkám. Žádám také, aby ti, kteří již roušky mají (ať soukromě nebo od obce) přemýšleli o potřebě vlastnit další roušky. Momentálně jich máme cca 50, každým dnem ale budou přibývat. Poté už budeme moci plnit požadavky i opakovaně.

Začátkem příštího týdne bude pravděpodobně k dispozici dezinfekce na ruce. Ta bude distribuována na příděl v množství 0,5l na číslo popisné.

Velmi důrazně vyzývám občany, kteří se po obci pohybují bez odpovídající ochrany úst, ať svého jednání zanechají. Vystavují se vysokým postihům a navíc ohrožují svoje okolí.

 

Včera večer jsme přivezli dalších 50 ks roušek,  jsou plně funkční (včetně gumiček) - jsou dvojité. Z horní strany se do roušky pro zesílení účinku dá vložit kapesníček, nebo třeba nano hadřík. Po doporučené době používání cca 1 hod kapesníček vyjmete a roušku operete (viz. info včera o údržbě roušek)

Výše zmíněné roušky v průběhu dopoledne projdou vyvařením a následnou ionizací, odpoledne budou roušky distribuovány stejným způsobem jako první várka včera

Dále jsme včera večer zakoupili a přivezli UV lampu (typ se zářením UV-C) pro ionizační dezinfekci - nebudeme si tím pádem lampu muset půjčovat

Další roušky jsou objednané, budeme se snažit kompletně uspokojit potřeby v obci.

 

Dnes, ve středu 18.3 2020, bude roznesena první várka roušek. Roušky budou  hygienicky ošteřeny - proběhne ionizace, následuje mikrovlnné působení a nakonec opakovaná ionizace. Roušky budou zabaleny a distribuovány do předem vytipovaných domácností. Z důvodu nedostatku materiálu bohužel některé z roušek nemají gumičky. Prosíme ty, kteří tyto roušky budou mít, nechť si gumičky doplní z vlastních zásob. Další várky už by měly být kompletní a také projdou pečlivým procesem hygienické úpravy. Roušky budou postupně dodávány do všech domácností a snad se podaří některé naskladnit.

Roušky jsou vyrobeny z bavlny a díky tomu je možné je použít i opakovaně. Doba použití by neměla přesáhnout dobu 1 hodiny. Poté je nutné ji ošetřit dle přiloženého návodu - ZDE. Pokyny také budou k dispozici na vývěsce. Roušku lze poté znovu použít.

I z důvodu přípravy roušek velmi žádáme občany, aby dnes nedocházeli na obecní úřad v době úředních hodin. Snažte se všechny své problémy řešit telefonicky či e-mailem.

 

V pokračující karanténě poskytujeme další informace

- díky pomoci paní  I. Svobodové bude dnes k dispozici cca 30 roušek. Ty budeme zdarma předávat občanům ve středu (ne na obecním úřadě, způsob předání zajistíme sami). Návod na údržbu roušek je k dispozici zde - formát pdf

- během dalších dnů budou k dispozici další roušky, díky paní Svobodové a externímu zdroji budeme schopni pokrýt potřeby všech občanů. Po obdržení je opět budeme předávat.

- dezinfekce jsou také objednány. Jakmile budou k dispozici, opět je zdarma předáme.

Buďte zodpovědní, ohleduplní a održujte karanténu a základní hygienická pravidla. Děkujeme

S ohledem na vyhlášenou karanténu žádáme občany o maximální ohleduplnost během nastoleného stavu. Pokud máte možnost použít roušku či jinou ochrannou pomůcku, neostýchejte se ji nosit. Situace začala být vážná. Nebezpečí potkat nakaženého člověka je, i pro nás na konci světa, poměrně velké.

Obec Vlachovice tedy informuje:

1. Nákup roušek pro občany
V současné době intenzivně jednáme o nákupu. Odeslali jsme oficiální žádost na krajský úřad a hledáme lokální výrobce. Dále se také obracíme na každého, kdo je schopen dle přiloženého návodu vyrobit roušky doma, nechť neprodleně kontaktuje starostu (777622749) či e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Odkaz na videonávod je např. zde - videa Idnes
Jakmile budou roušky k dispozici, budou občanům nabídnuty.

2. Služby pro občany
Osamělým seniorům bez možnosti dopravy nabízíme možnost pomoci se zajištěním nákupu nezbytných potravin - kontakty výše

3. Pojízdná prodejna pečiva
bude dojíždět neustále, zítra, tj 17.3., si můžete základní pečivo nakoupit. Pamatujte na vydaná pravidla a dodržujte 2metrové odstupy ve frontě a pokud možno chraňte sebe i okolí rouškou. Pokud ji nemáte, použijte alespoň šátek. Počítejte také s faktem, že poptávka bude větší a ne všechny potraviny mohou být k dispozici. I v další dny bude pekařství dojíždět dle plánu. V případě změny budeme ihned informovat.

4. Úřední hodiny na obecním úřadě
Žádáme občany, aby v úřední hodiny přišli řešit pouze nejnutnější a neodkladné problémy po předešlé telefonické či e-mailové konzultaci. Opět žádáme o dodržení základních hygienických pravidel (rouška). Telefonické a e-mailové požadavky budou samozřejmě řešeny bez jakéhokoliv omezení.

 

NÁVŠTĚVA ZUBNÍHO LÉKAŘE V DOBĚ EPIDEMIE

Vážení občané, současný vývoj epidemie COVID 19 vyžaduje uplatnění principu předběžné opatrnosti i při provozu stomatologických ordinací. Prosíme Vás proto o zvážení návštěvy zubního lékaře, pokud se necítíte zcela zdrávi. Nechoďte se omlouvat osobně, postačí telefonicky. Máte-li akutní problém, kontaktujte telefonicky svého zubního lékaře a domluvte s ním nejvhodnější termín či způsob ošetření.

Děkujeme za Váš odpovědný přístup a ohleduplné chování.

 

Dr. M. Koutská, zubní ordinace, Sněžné