Kontakty

777 622 749 (starosta)
obec@vlachovice-nm.cz
IČO: 00842664
úř. hod: st 16:00 - 18:00

Obec Vlachovice
Vlachovice 20
592 31 Nové Město n. Mor.
kompletní kontakty

Nejbližší události
  

Informace občanům Vlachovic

S ohledem na vyhlášenou karanténu žádáme občany o maximální ohleduplnost během nastoleného stavu. Pokud máte možnost použít roušku či jinou ochrannou pomůcku, neostýchejte se ji nosit. Situace začala být vážná. Nebezpečí potkat nakaženého člověka je, i pro nás na konci světa, poměrně velké.

Obec Vlachovice tedy informuje:

1. Nákup roušek pro občany
V současné době intenzivně jednáme o nákupu. Odeslali jsme oficiální žádost na krajský úřad a hledáme lokální výrobce. Dále se také obracíme na každého, kdo je schopen dle přiloženého návodu vyrobit roušky doma, nechť neprodleně kontaktuje starostu (777622749) či e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Odkaz na videonávod je např. zde - videa Idnes
Jakmile budou roušky k dispozici, budou občanům nabídnuty.

2. Služby pro občany
Osamělým seniorům bez možnosti dopravy nabízíme možnost pomoci se zajištěním nákupu nezbytných potravin - kontakty výše

3. Pojízdná prodejna pečiva
bude dojíždět neustále, zítra, tj 17.3., si můžete základní pečivo nakoupit. Pamatujte na vydaná pravidla a dodržujte 2metrové odstupy ve frontě a pokud možno chraňte sebe i okolí rouškou. Pokud ji nemáte, použijte alespoň šátek. Počítejte také s faktem, že poptávka bude větší a ne všechny potraviny mohou být k dispozici. I v další dny bude pekařství dojíždět dle plánu. V případě změny budeme ihned informovat.

4. Úřední hodiny na obecním úřadě
Žádáme občany, aby v úřední hodiny přišli řešit pouze nejnutnější a neodkladné problémy po předešlé telefonické či e-mailové konzultaci. Opět žádáme o dodržení základních hygienických pravidel (rouška). Telefonické a e-mailové požadavky budou samozřejmě řešeny bez jakéhokoliv omezení.