Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2007/08 > Olší nad Oslavou - Vlachovice 2:5 (2:2)

Olší nad Oslavou - Vlachovice 2:5 (2:2)

8.6.2008

Střelci našich branek:
18. min - Radek Smejkal 1:1
39. min - Jiří Ročárek 2:2
59. min - Miroslav Petr 2:3
65. min - Miroslav Petr 2:4
87. min - Jiří Ročárek 2:5

Jan Petr - Petr Svoboda, Radek Smejkal, Karel Petr, Michal Janošec - Miloš Růžička (70. Milan Petr), Martin Hušek, Miroslav Petr, Jiří Ročárek - Josef Gabriel, Radek Šustáček

Vrchol podzimu. Před odjezdem do Olší 10 lidí na hraní, z toho dva na hranici zranění. Situaci zachraňují "ti starší" Milan Petr a Miloš Růžička. To byly zase jednou nervy. Trocha klidu ale přišla v Olší, kdy pohled na zápis domácích jasně ukázal, že i oni mají stejné problémy.
Utkání začalo tak, jak se předpokládalo. Na hru se nedalo moc dívat, ale účel světí prostředky. Toto heslo bohužel platilo pro hosty. První střela na bránu a 1:0 prohráváme. Naštěstí se po chvilce ukopl Radek Smejkal :-) a zkoprnělý brankař Olší nereagoval na odkop z 35 metrů - 1:1. Divoká hra plná chyb pokračoval. Naše další vyústila v penaltu a opět jsme prohrávali. Do půlky ale ještě srovnal Jirka Ročárek a výsledkem 2:2 skončil první poločas, jehož hra naprosto přesně snesla přívlastek "pralesní". Zasloužily se o to oba týmy.
Po přestávce jsme museli zarotovat hráče z brány do pole a z pole do brány (zranění Radka Smejkala) a začali jsme Olší přehrávat. Hlavní příčinou naší převahy byla fyzická kondice, která domácím rychle odcházela a naši běhači měli najednou moře místa. Postupně jsme navyšovali náskok, i když můžeme spekulovat, jak by zápas vypadal, kdyby domácí útočník ještě z stavu 2:2 trefil z 30 cm prázdnou bránu. Ale zpět k navyšování. Miroslav Petr se dvěma góly hodně dotáhl prvnímu místu v tabulce střelců a zápasový účet zakončil Jiří Ročárek po zběsilém úniku po lajně 2:5.
Jedna zajímavost. Opravdu by mě zajímalo, jestli někdy hrál okresní soutěž někdo starší 60 let. U nás se to povedlo Milanu Petrovi, který na dnešní zápas nastoupil ve věku 62 let odehrál asi 20 minut. A nahrál na poslední gól.