Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2007/08 > Vlachovice - Olší nad Oslavou 3:2 (1:0)

Vlachovice - Olší nad Oslavou 3:2 (1:0)

21.10.2007

Střelci našich branek:
33. min - Zbyněk Sláma 1:0
66. min - Ladislav Sláma 2:0
82. min - Miroslav Petr 3:1

Jan Petr - Karel Petr, Petr Svoboda, Zbyněk Sláma, Jan Šandera - Michal Janošec, Miroslav Petr, Radek Smejkal (52. Tomáš Horní, 65. Martin Hušek), Ladislav Sláma - Josef Gabriel, Zdeněk Petr (77. Radek Šustáček)

Po rukavici v Radešínské Svratce jsme si nutně potřebovali spravit chuť proti Olší. Utkání se odehrálo prakticky v nulové teplotě, což jasně zvýhodňovalo vlachovské fotbalisty, kteří jsou na zimní podmínky relativně zvyklí.
Olší nás v první fázi moc neohrožovalo, naopak my jsme se snažili postupně zvyšovat tlak a přicházely i první šance. Naši ofenzívu ale bohužel provázely nepřesnosti a přílišná sobeckost v zakončení a hosté dokázali dlouho držet nulu. Trochu jako šok přišla poměrně zbytečná penalta, naštěstí střelec z Olší pohořel a my jeho selhání za chvíli potrestali. Po půlhodině se po rychlém brejku přesně trefil Zbyněk Sláma a vedli jsme 1:0. Do půlky jsme ještě nastřelili břevno, ale skóre se už neměnilo.
V druhém poločase začali hosté kousat. Hráli více po zemi a my občas odvraceli pouze se štěstím. Ale šance jsme měli také. A ne malé. Trefil se ale až po hodině hry Ladislav Sláma, který chytře zakončil přímý kop. Další ztráta pro Olší přišla vzápětí, kdy se zranil jejich bek a neměl ho kdo nahradit. Vypadalo to na klidný závěr. Bohužel jsme polevili až příliš a hosté snížili. Naštěstí po dalších 5 minutách zvýšil a částečně nás uklidnil Miroslav Petr. Ten svým typickým průnikem prošel obranou, obešel brankářem a do prázdné brány zvýšil na 3:1. A aby se zápas nedohrál v úplném klidu, po faulu ve vápně Olší snížilo z penalty na 3:2. To už ale běžela 90. minuta a bylo to to poslední zajímavé, co se na hřišti ve Vlachovicích toho dne odehrálo.
Vyhráli jsme 3:2, ale inkasovali naprosto zbytečně dvě branky. Naopak jsme opět pohořeli v koncovce a mohli jsme dát i více gólů. Ale naštěstí jsou další tři body doma.