image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2011/12 > Sněžné - Vlachovice 2:1 (0:0)

Sněžné - Vlachovice 2:1 (0:0)

Datum konání:
9.10.2011

Ve Sněžném se nám dlouhodobě nedaří. Už dlouho s tímto soupeřem máme pasivní bilanci a letos body visely také hodně vysoko. Sněžné totiž poměrně jasně kraluje pralesní lize a má nakročeno na postup. My sice chtěli odčinit náš domácí lapsus s Polničkou, ale přílišným sebevědomím jsme rozhodně neoplývali.

Zápas za chladného počasí byl od začátku vyrovnaný a dlouho se hrálo bez šancí. Asi po půlhodině začali domácí přebírat iniciativu a byli i nebezpeční. Vstřelená branka jim ale nebyla kvůli ofsajdu uznána a ostatní šance zůstaly nevyužity. My branku domácích prakticky neohrozili, pokaždé šance končila špatnou finální nahrávkou.

Po obrátce přišel příjemný šok. Lídra soutěže jsme začali přehrávat. Náš tlak na soupeře postupně narůstal a my si postupně začali vytvářet gólovky. Smolný den našich útočníků začal Miroslav Petr, který společně s Jiřím Ročárkem zahodili první tutovou šanci. Asi po hodině hry byl vyloučen domácí stoper a chvíli na to jsme se už prosadili. Po rychlé akci dorážel do prázdné brány Jan Janeba. Po brance přišel očekávaný tah domácích, kdy se jejich nejlepří hráč vytáhl na hrot. Tím se nám otevřela snadnější cesta na brejky a ty také přišly. Naše ofenziva ale dneska obula špatné kopačky. Další dvě tisíciprocentní šance zůstaly nevyužity, a tak musel přijít trest. Asi deset minut před koncem se Sněžné dostalo, po nedůrazu ve středu pole, do první šance Sněžného v druhé půli a bylo to 1:1. A místo abychom alespoň drželi nerozhodný stav, ztratili jsme v závěru i bod za remízu.

Bylo to kruté. Sněžné si dneska rozhodně nezasloužilo vyhrát. My zahráli velmi dobře a hlavně druhou půli jsme měli pod kontrolou. A v závěru opět kolaps. Místo šesti bodů z posledních dvou zápasů máme jenom jeden.