Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2011/12 > Vlachovice - Radešínská Svratka B 0:2 (0:1)

Vlachovice - Radešínská Svratka B 0:2 (0:1)

18.9.2011

Po poměrně nečekané porážce s Pohledcem měla Radešínská Svratka velkou potřebu bodovat na našem hřišti. Tomu také odpovídala jejich sestava, kdy bylo zřejmé, že se jedná o jejich nejlepší výběr.

Zápas začal být zajímavý už před výkopem, kdy dorazila zpráva, že delegovaný rozhodčí se nedostaví. Po krátkých debatách nakonec utkání velmi dobře odřídil pan Komínek ze Svratky. Na našem malém hřišti se opět potkaly dva bojovné týmy, ale narozdíl od zápasu s Herálcem se tentokrát dalo na hru i dívat. V prvním poločase byli lepší hosté. Lépe kombinovali, byli rychlejší a dostávali se do šancí. Někdy se štěstím, ale dlouho jsme odolávali. Hra ale silně pokulhávala. Naši hráči byli v první půli nevýrazní, statičtí a o bojovnosti nemohla být řeč. Hra dopředu prakticky nebyla, o to víc se potila defenziva. Po jedné zbytečné ztrátě v útoku nás soupeř brejknul a po přímočaré akci se ujal na konci první půle vedení 0:1. Chvíli nato mohl Honza Janeba vyrovnat, ale svratecký gólman efektně zachránil.

Druhá půle byla úplně o něčem jiném. Náš tým rozhýbal své řady a začal hrát. Oproti první části si dokonce tvořil i šance. A ne malé. Miroslav Petr dvakrát před brankářem selhal a Honza Janeba natřelil nohy strážce hostující svatyně. A nebyly to jediné příležitosti. Naopak soupeř už nebyl tolik nebezpečný. Šancí na jejich straně ubylo a hosté se soustředili na udržení výsledku. Jejich produktivita byla také velká. Asi v 70 minutě se po zmatcích v obraně dokázali podruhé prosadit a zasadili tak konečný úder, ze kterého jsme se, i přes velkou snahu, nedokázali vzpamatovat.

Prohráli jsme 0:2, ale šancí jsme měli tolik, že jsme body ztrácet nemuseli. Každopádně je nutné vyzdvihnout sílu soupeře. I proto je předvedená hra, hlavně v druhé půli, příslibem do dalších kol.