Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2013/14 > Vlachovice - Polnička 3:1 (1:1)

Vlachovice - Polnička 3:1 (1:1)

27.4.2014

Je poměrně složité psát o zápase hraném ve Vlachovicích jinak, než "že to byl boj" a "na malém hřišti se jiskřilo". Dnes se ale chvílemi hrál fotbal a zásluhu jsme na tom měli my.

Utkání proti Polničce začalo luxusní kombinační akcí našich hráčů a i nadále pokračovalo naší převahou. Polnička začala velmi rozpačitě a prakticky nehrozila. Šance se jsem tak počítali my. A jen více klidu v koncovce chybělo ke vstřelení úvodního gólu. Jako blesk z čistého nebe pak přišel trest. Po selhání našeho stopera se se štěstím prosadil hostující útočník a my prohrávali. A navíc nastal drobný útlum. Nedařilo se vůbec dostat míč pod kontrolu a navíc se hosté dostávali do šancí. Občas jsme měli kus štěstí, ale jednalo se, až na jednu výjimku, o náznaky šancí. A tak nám k vyrovnání pomohla chyba gólmana. Ten neudržel projektil Michala Janošce a Jaromír Hamřík měl pramálo starostí s doražením míče do branky. Poločas tedy skončil smírně 1:1.

A tak zápas víceméně rozhodla situace ze začátku druhé půle. Zatímco hostující přímý kop skončil na břevně, chvíli na to stejná situace v náš prospěch resultovala v branku. A nutno dodat, že ani tady neměl brankář soupeře čisté svědomí. Michal Janošec zakončil přímý kop poměrně tvrdě, ale ne nechytatelně. Vedli jsme 2:1. Od této chvíle jsme měli zápas pevně pod kontrolou a Polnička nenašl recept, jak se prosadit. Zápas se prakticky pouze dohrával. Je to na jaře poměrně netradiční tvrzení, ale po celý zápas jsme byli lepší, fotbalovější, a tak není divu, že si svou první trefu připsal Robert Kučera. Ten zakončil rychlý kontr tvrdou střelou z vápna k tyči.

První tři body na jaře jsou doma. Nutno dodat, že Polnička herně zklamala a jedinou branku jsme jí nachystali sami. To ale nic nemění na faktu, že chvílemi se hra našeho týmu dala nazvat fotbalem.