Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2022/23 > Oslavice - Vlachovice 2:2 (0:1)

Oslavice - Vlachovice 2:2 (0:1)

4.6.2023

Střelci: 49. Jelínek Jiří, 64. Zíval Jan - 31. Šandera Jan, 77. Svoboda Petr (pen.)

12   Gabriel Pavel     70

Po trapasu v Radešínské Svratce nás čekal další těžký soupeř z Oslavic. Nic moc vyhlídky. Ale fotbal nemá logiku. Přežili jsme první soupeřovu šanci a pak se podařilo vybudovat pevný obranný val. Na krásném, širokém hřišti jsme dokázali držet hráče z Oslavic v dostatečné vzdálenosti od naší brány hlavně tak, že jsme hráli po zemi, využívali hodně prostoru a nekazili rozehru. Hlavní rozdíl oproti minulému týdnu. První poločas byl prakticky bez šancí, jen po půlhodině se Honza Šandera prosadil po přímém kopu a my trochu překvapivě vedli. Celý poločas jsme odehráli s velkým přehledem, jen na konci se otevírala malá okénka v defenzivě, naštěstí se skóre neměnilo.

Druhý poločas domácí zvýšili obrátky. Po pěti minutách jsme nepohlídali Jiřího Jelínka a ten z rychlého výpadu vyrovnal. Hráči Oslavic byli dále nebezpečnější, nám se už tolik nedařilo a každý útok znamenal hrozbu. Nakonec jsme pomohli sami. Při centru ze strany zaváhal hostující brankař a nejenže daroval domácím druhý gól, ale nechtěně zranil stopera Beneše. Ten musel vzápětí střídat. Rozpoložení sil a obraz hry nám už příliš šancí nedával. Naštěstí nás zachránil domácí onránce, který zcela zbytečně nakopl ve vápně Petra Svobodu a výborný sudí Rygl nařídil penaltu. Tu sám faulovaný bezpečně proměnil a tím dokonale zaskočil všechny areálu. Domácí hráči se ještě snažili strhnout vedení, ale skóre už se neměnilo. Pro nás velmi lichotivý výsledek, v Oslavicích jsme získali bod za remízu 2:2.